Świątynia Hatszepsut - Luksor

Świątynia Hatszepsut - Luksor

Świątynia Hatszepsut 

To jedna z architektonicznych perełek starożytnej egipskiej kultury w Luksorze. Budowlę zwano "Świątynią Milionów Lat". Była ona poświęcona dla jedynej kobiety-faraon Hatszepsut jako świątynia grobowa zbudowana przez Senenmuta w XVw. p.n.e. 

Świątynia Hatszepsut w większej części została wykuta w skale co robi ogromne wrażenie dla zwiedzających. Składa się z trzech ułożonych kaskadowo połączonych ze sobą tarasów. Trzeba przyznać że świątynia została zbudowana z niebywałym rozmachem. W tym miejscu jest przedstawiony obraz prawdziwego Egiptu... Skrajność krajobrazu powala wręcz na kolana. Dodatkową atrakcją jest dojazd do świątyni wagonikami. 

Świątynia Hatszepsut Luksor

Świątynia Hatszepsut Luksor

Najlepszym okresem na zwiedzanie Luksoru jest jesień lub zima ponieważ latem jest niewiarygodnie ciepło co niekorzystnie wpływa na całodniowe zwiedzanie... 

Będąc w Deir el-Bahari możemy zrozumieć jak ważną postaciom w starożytnym Egipcie była Królowa Hatszepsut.

Świątynia Hatszepsut w Luksorze - Sukcesy polskich archeologów 

Świątynie Hatszepsut odkryli polscy archeolodzy pod kierownictwem profesora Kazimierza Michałowskiego. Rekonstrukcją świątyni archeolodzy zajmują się od 1961 r. 
Dzięki pracy polskich archeologów niezwykła świątynia została udostępniona zwiedzającym w 2002 roku. Mieści się tam również misja polskich archeologów. 

Egipt Świątynia Hatszepsut Luksor

Luksor Świątynia Hatszepsut

Luksor Świątynia Hatszepsut

Świątynia Hatszepsut Luksor

Obowiązkowy punkt każdej wycieczki do Luksoru. Świątynia Hatszepsut oferuje imponujące widoki i ciekawą historie starożytnego Egiptu.


2016


Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia