Park linowy Scape Park na Dominikanie i jezioro Hoyo Azul w Cap Cana

Niezaplanowana wyprawa, ponieważ miałem płynąć na wyspę Catalina, która słynie z ciekawych raf koralowych, ale nic z tego nie wyszło, bo padły silniki w łodzi i w zamian tego zaproponowano mi wycieczkę do parku linowego Scape Park w Cap Cana, gdzie miło spędziłem czas. 

Park linowy Scape Park na Dominikanie w Cap Cana

Scape Park na Dominikanie Cap Cana

Dominikana


Dominikana Cap Cana

Przejazd jest podzielony na osiem tras linowych nad pięknym lasem tropikalnym. Fajna przygoda dla osób które nigdy nie zjeżdżały na linie. Dla mnie był to debiut także adrenalina sięgała zenitu ;-)

Co można jeszcze zobaczyć w ekologicznym zakątku Dominikany - Cap Cana?


W parku znajduję się również zagroda ze zwierzętami takimi jak:
  • iguany
  • papugi
  • małpy
  • osiołki
  • konie
  • węże - z którymi można sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie
Dominikana iguana


Dominikana Scape Park

Podczas całego pobytu na Dominikanie często widziałem te ptaki na wolności

Osioł osła zrozumie… Birmański pyton Albinos
dominikana wąż

Na Dominikanie można spotkać 26 gatunków węży dusicieli, ale bez obaw, bo żyją one przeważnie w dżunglach, lasach tropikalnych, gdzie turyści nie zapuszczają się bez przewodników.
Dominikana Birmański pyton Albinos

Jezioro o szmaragdowym kolorze Hoyo Azul w Cap Cana


Najlepsze zostało na koniec wycieczki. Naturalne jezioro Hoyo Azul o krystalicznie czystej wodzie i pięknym kolorze. Droga do zapierającego dech w piersiach miejsca prowadziła przez tropikalny las (dżungle) w której żyją ciekawe gatunki zwierząt oraz roślin. Przy dobrym oku można dostrzec koliberki – najmniejsze ptaki świata. 


W orzeźwiającej wodzie można popływać, nawet wskazane dlatego że odmładza aż o 5 lat, u siebie niestety tego „obiecanego” efektu nie zauważyłem… 
jezioro Hoyo Azul


Hoyo Azul jezioroZdjęcia w pełni nie odzwierciedlą całego uroku tego miejsca. Trzeba to widzieć na własne oczy :-) Otaczające skały sprawiają wrażenie jaskini.

Jeśli nie wiesz na co się zdecydować wśród oferowanych wycieczek na Dominikanie a chcesz zobaczyć coś innego, ciekawego to najbardziej polecam wyprawę terenową ciężarówką po Dominikanie   >> Dominikana w pigułce <<   i   >> Samane <<2016


Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia